Home » Zenica: Zrinjski u očajnim uslovima savladao Čelik (VIDEO)

Zenica: Zrinjski u očajnim uslovima savladao Čelik (VIDEO)

Nogometaši Zrinjskog su u okviru 18. kola Premijer lige BiH slavili u gostima protiv Čelika sa 3:1.

Snijeg koji je jutros počeo padati prekrio je teren Bilinog Polja, a samim tim otežao posao igračima obje ekipe, koji su, ipak, odigrali mnogo bolji meč nego što je iko mogao očekivati.

Čelik je bolje otvorio duel i stigao u vodstvo golom Mahmutovića u sedmoj minuti. Napadač Čelika iskoristio je dobru dugu loptu svog saigrača i sjajno se izborio za prostor pored dva igrača Zrinjskog, a onda i matirao Pirića za 1:0.

Preokret po snijegom pokrivenom terenu izgledao je nemoguće, ali tako nisu mislili u taboru gostujućeg tima. Zrinjski je izjednačio u 23. minuti golom Pezera do kojeg je došla lopta nakon gužve u šesnaestercu Zeničana, a on je snažnim udarcem zakucao u mrežu za 1:1.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Plemići stižu do potpunog preokreta, a mrežu domaćih pogodio je Handžić nakon lijebog ubačaja Filipovića sa desne strane.

Zrinjski je i u drugom poluvremenu krenuo agilno ka golu Čelika, s ciljem da što prije riješi pitanje pobjednika, a to im je pošlo za rukom u 54. minuti kada Nemanja Bilbija nakon sjajne akcije i nesebične asistencije Handžića, šalje loptu u mrežu Čelika za 3:1, što će se ispostaviti i konačnim rezultatom ovog meča.

Fokus.ba/Foto: Sportsport.ba