Home » Zenica: Čelik savladao Olimpica i došao na korak do opstanka

Zenica: Čelik savladao Olimpica i došao na korak do opstanka

Čelik je u 9. kolu Lige za opstanak dočekao ekipu Olimpica i na kraju ih je potpuno pregazio. Meč je završen pobjedom domaćeg tima od 4:1.

Od samog početka je Čelik dominirao. Prvi je prijetio Husić, ali je uspio promašiti nevjerovatnu šansu, da bi potom Salčinović pogodio stativu gola gostiju iz Sarajeva.

Ipak, u 29. minuti je inicijativa domaćeg tima pretvorena u vodstvo. Bojan Regoje je sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio za 1:0.

Već u narednom napadu novi gol u mreži gostiju. Sjajnu akciju domaćih završava Haris Dilaver za sigurnih 2:0.

Nastavio je Čelik s napadima i u 35. minuti su došli i do trećeg pogotka. Ponovo je akcija bila zaista odlična, a drugi gol postiže Haris Dilaver za rezultat prvog dijela od 3:0.

Olimpic je u nastavku imao nekoliko dobrih pokušaja prema golu Branislava Ružića. Golman Čelika se istakao nakon udarca Govedarice, a zatim je Regoje spasio gol nakon opasnog napada gostiju iz Sarajeva.

Potom se utakmica malo smirila i sve do 74. minute pravih šansi nije bilo. Gosti su zatim ponovo prijetili, a stativu domaćeg gola je pogodio Adnan Osmanović.

Do kraja su gosti preko Džugurdića smanjili rezultat na 3:1, ali je Čelik je preko Dilavera povećao prednost na 4:1 i tako je došao do važne pobjede i bod u posljednjem kolu im treba za siguran opstanak ili eventualni neuspjeh Viteza i Metalleghea.