Home » Željo siguran protiv nemoćnog Čelika

Željo siguran protiv nemoćnog Čelika

Fudbaleri Željezničara savladali su danas na domaćem terenu Čelik sa 3:1 u okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvu šansu na meču imali su gosti već u trećoj minuti kada je šutirao Anđušić, ali je Kjosevski bio siguran. Željo je prvi put zaprijetio u 13. minuti kada je stativu iz slobodnog udarca pogodio Vranješ.

Tri minute kasnije sjajna prilika za domaće. Zajmović je izašao sam ispred Dujkovića koji sjajno brani njegov udarac i spašava Čelik. No, već u narednom napadu Željo je poveo sa 1:0. Zajmović je ovaj put odlično šutirao sa vrha kaznenog prostora i matirao golmana gostiju.

Anđušić je ponovo pokušao u 27. minuti, ali Kjosevski je i ovaj put bio na visini zadatka. U 31. minuti Ubiparip je imao fantastičnu šansu da udvostruči prednost domaćih, no šutirao je visoko iznad gola.

Na startu drugog dijela prijeti ponovo Ubiparip koji sa svega šest metara nije uspio da postigne gol. Napadač Želje iz treće sreće uspio je da zatrese mrežu. Ubiparip je u 64. minuti iskoristio odličan centaršut Vranješa i pogodio je za 2:0.

Samo nekoliko minuta kasnije Plavi su završili posao u ovom meču kada je Jovan Blagojević postigao sjajan gol za 3:0. Konačnih 3:1 postavljeno je u samom finišu utakmice nakon veoma loše reakcije Vedrana Kjosevskog.

Premijer liga BiH, 22. kolo:

Željezničar – Čelik 3:1 (Zajmović 19’, Ubiparip 64’, Blagojević 68’ – Kadrić 84’)

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Mehremić, Blagojević, Zakarić, Zajmović, Hadžić, Vranješ, Hajdarević, Osmanković, Ubiparip.

ČELIK: Dujković, Šantić, Pandža, Livančić, Karamatić, Kadrić, Anđušić, Mehić, Čelik, Nikolić, Duraković