Home » VIDEO: Veliko slavlje nogometaša Metalleghea nakon pobjede protiv Sarajeva

Nogometaši Metalleghea na Koševu su pobijedili ekipu Sarajeva sa 2:1 u posljednjem susretu 6. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gostujuća ekipa iz Jajca napravila je najveće iznenađenje kola nanijevši favoriziranoj ekipi Sarajeva prvi poraz u ovoj sezoni.

Vodeći gol za Metalleghe u 17. minuti postigao je Dragoslav Stakić, koji iskoristio grešku odbrane domaće ekipe te ubačenu loptu iz kornera glavom proslijedio u mrežu Sarajeva.

Rezultat je u 61. minuti povećao Mirza Kovač koji je u solo prodoru po lijevoj strani uspio da matira golmana Pavlovića.

Prednost gostiju u 74. minuti smanjio je Mersudin Ahmetović, svojim trećim golom u sezoni. U nastvku domaći su imali dvije izglednije prilike da preko Ahmetovića i Novakovića izjednače, ali je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.