Home » Remi kao pobjeda: Zmajevi idu u prvu diviziju Lige nacija!

Remi kao pobjeda: Zmajevi idu u prvu diviziju Lige nacija!

Nogometna reprezentacija BiH osigurala je prvo mjesto u grupi i plasman u završnicu Lige nacija.

Zmajevi su odigrali neriješeno (0:0) protiv Austrije i sa 10 bodova zasluženo idu na završnicu Lige nacija u kojoj će igrati s pobjednicima preostale tri grupe iz B lige.

Prvo poluvrijeme utakmice okončano je bez golova.

U prvih 45. minuta meča na stadionu “Ernst Happel” gledaoci su mogli vidjeti dopadljiv nogomet, s dosta prilika za gol. Obje selekcije su imale periode igre u kojima su pokazale inicijativu i stvarale šanse pred protivničkim golom, ali nedostajala je završnica.

Nakon dobrog početka utakmice koji je nagovijestio doabar meč, prvu veliku priliku za BiH u 26. minutu imao je Edin Višća, koji nakon akcije bh. tima iskosa snažno šutira pod prečku austrijskog gola, ali golaman Heinz Lindner brani njegov šut.

U dobroj prilici nakon greške odbrane BiH našao se napadač Austrije Marko Arnautović, ali nije dobro zahvatio loptu i njegov udarac bez problema brani Šehić.

Ekipe su se smjenjivale u napadima, međutim, odbane obje selekcije su uspjevale otkloniti opasnost pred svojim golom. Bitno je napomenuti da se u selekciji BiH istaknuo Toni Šunjić koji je dobio sve zračne duele, posebno nakon kornera austrijskog tima.

Najbolju priliku pred kraj prvog poluvremena imao je bh. nogometaš Edin Višća, koji je nakon odličnog dubinskog dodavanja Edina Džeke šutirao tik pored stative Lindnerovog gola.

Drugo poluvrijeme Austrijanci otvaraju jakim pritiskom.

Prilike i poluprilike su se redale jedna za drugom.

U 50. minutu za samo 30 sekundi dva puta smo imali dosta sreće. Prvo je udarac Hintereggera odbranio Šehić, a onda je Arnautović umjesto mreže pogodio Šunjića.

Uzvratili smo u 56. minutu kada Džeko šutira za 12 ili 13 metara, ali lopta je zakačila nekoga iz redova domaćina i golman je to lako zaustavio. Dva minuta kasnije opet Džeko, ovaj put lopta ide preko gola.

Najljepši momenat na utakmci vidjeli smo u 63. minutu! Duljević je sjajno šutirao iskosa, gađao je rašlje, no onda je golman Lindner napravio čudo. Skinuo je loptu koju su svi vidjeli u golu. Bila je to maestralna parada!

Duljević u prodoru (FOTO anadolija)

Do kraja susreta Arnautović je opasno šutirao u 90. minutu, ali lopta ide preko gola. I sudačkoj nadoknadi Austrijanci su pokušali, ali nisu uspjeli. Treba reći da je Prosinečki u 87. minutu dao priliku Ameru Gojaku, koji je ušao u igru umjesto Pjanića.