Home » Pripreme u Turskoj: Čelik golovima Dedića i Jurine pobijedio makedonski Shkupi

Pripreme u Turskoj: Čelik golovima Dedića i Jurine pobijedio makedonski Shkupi

Čelik golovima Dedića i Jurine pobijedio makedonski Shkupi. Nogometaši Čelika jučer su odigrali i treću pripremnu utakmicu na pripremama u Antaliji. Protivnik Zeničanima bila je ekipa makedonskog Shkupija, a na kraju crno-crveni su slavili 2:1 što im je bila prva pobjeda na pripremama u Turskoj.

Nakon poraza od Hanse Rostock, te ekipe ruskog drugoligaša SKA Khabarovski, izabranici Adnana Örneka protiv Shkupija odigrali su veoma dobar meč. Već u prvom poluvremenu Zeničani su pokazali da su bolji tim od ekipe koju s klupe predvodi Umit Karan. Sjajnim golom Anela Dedića, Čelik je poveo 1:0, a dobru igru Zeničana u prvom dijelu potvrdio je Marin Jurina koji je postigao gol za 2:0, što je bio i rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu Shkupi je bio nešto bolji, te su postigli i jedan gol, ali to je sve što su uradili u jučerašnjoj utakmici. Čelik je na kraju slavio 2:1, tako da su upisali i prvu pobjedu na pripremama u Antaliji.

Za Čelik su jučer nastupili: Volotinen, Livaja, Miletić, Vrhovac, Hodžić, Jamak, Grahovac, Salčinović, Okić, Dedić i Jurina. Još su igrali: Karajbić, Rizvanović, Baban, Vardo, Simeunović, Žuna, Marković, Blažević, Dilaver, Mahmić i Choi.

Treba istaći da se jučer ekipi priključio i Sanjin Lelić, koji će kao i Dušan Hodžić do kraja sezone kao posuđen igrač nastupiti za ekipu s Bilinog polja.