Home » Poraz Čelika od Tuzla Cityja na Bilinom polju

Poraz Čelika od Tuzla Cityja na Bilinom polju

Bila je ovo generalna proba za oba tima pred start Premijer lige BiH za sedam dana i danas je pobjedu odnio tim iz Tuzle.

Prvih 25 minuta meča protiče u apsolutnoj ofanzivi Čelika. Pred oko 2.000 gledalaca domaći su krenuli žestoko i propuštaju nekoliko zaista odličnih šansi.

U 12. minuti je Nikolić šutirao glavom sa sedam metara preko gola Fejzića nakon ubacivanja Bevaba, da bi bek Čelika kreirao i tri minute kasnije šansu za Dedića, ali ovaj sa samo pet metara ne pogađa.

Novu sjajnu šansu Čelik propušta u 25. minuti. Salčinović je centrirao sa lijeve strane, Šišić u padu šutira glavom, ali Fejzić sjajno brani.

Potom se Tuzla City budi i nakon pola sata konačno prijeti golu Čelika. Crnkić je dobro pokušao, a Dujković je sjajno odbranio.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a u nastavku su gosti iz Tuzle bolji tim i uspjeli su da dođu do trijumfa.

Stojčev je prvi prijetio dobrim pokušajem u 47. minuti, ali Ružić se istakao na golu Zeničana.

Ipak, u 62. minuti golman domaćeg tima je matiran. Stojčev je ubacio iz kornera, Kostić sjajno skače i pogađa mrežu Čelika za prednost od 0:1.

Već u narednom napadu gosti su povećali prednost. Lijepo je pogodio Stjepanović za rezultat od 0:2.

Čelik do kraja pokušava doći barem do jednog gola. Stvorili su nekoliko dobrih šansi, posebno je opasan bio Dedić, ali se rezultat nije mijenjao i ostalo je 0:2 za Tuzla City.

Čelik sezonu počinje gostovanjem u Krupi, dok Tuzla City putuje u Široki Brijeg.