Home » Pobjeda Čelika za oproštaj od Premijer lige

Pobjeda Čelika za oproštaj od Premijer lige

Zenički Čelik oprostio se danas od Premijer lige BiH pobjedom od 0:3 na gostovanju u Doboj Kaknji kod ekipe Mladosti.

Čelik je odigrao odlično posljednji meč u Premijer ligi. Imali su terensku nadmoć tokom prvog poluvremena, a bolja igra im se isplatila u 29. minuti. Anđušić je prošao kroz odbranu Mladosti, nesebično je uposlio Đelmića koji pogađa za 0:1.

Vodstvom Čelika se otišlo na odmor, a samo što je krenulo drugo poluvrijeme Zeničani stižu i do drugog gola. Ponovo je sve sam napravio Anđušić, protutnjao je kroz odbranu domaćeg tima i uposlio Stevu Nikolića koji pogađa za 0:2.

Nakon drugog gola oba tima imaju nekoliko dobrih šansi, ali se rezultat nije mijenjao sve do 77. minute kada Čelik dolazi i do trećeg gola. Đelmić je pogodio drugi put danas za konačan rezultat meča od 0:3.

Zenički tim se tako pobjedom oprostio od Premijer lige BiH i u narednoj sezoni će igrati u Prvoj ligi Federacije.