Home » Nogometaši BiH protiv Bugarske upisali pobjedu

Nogometaši BiH protiv Bugarske upisali pobjedu

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici na “Ludogorets Areni” u Razgradu slavila protiv selekcije Bugarske s minimalnih 1:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija BiH je povela u 20. minuti golom Kenana Kodre koji je pogodio na odličnu asistenciju Kolašinca.

Domaća reprezentacija je također imala dobru priliku u 25. minuti, ali je Milanov šutirao pored gola.

Bh. tim je imao izglednu priliku u 40. minuti kada je Kodro iz dobre situacije šutirao pored gola bugarske selekcije.

Do kraja prvog dijela igre više nije bilo golova, pa se na odmor otišlo kod rezultata 0:1 za bh. ekipu.

Reprezentacija BiH je u 63. minuti imala novu priliku, ali Bičakčić na odličan centaršut Pjanića nije uspio loptu poslati u mrežu.

U 74. minuti domaćin je imao šansu za postizanje gola, ali je Božikov šutirao glavom pored gola bh. selekcije.

Bugarska je u 88. minuti ostala s igračem manje, nakon što je Raynov dobio drugi žuti, automatski crveni karton, zbog pokušaja da loptu rukom pošalje u gol.

Do kraja meča više nije bilo golova, te je nogometna reprezentacija BiH uspjela upisati minimalnu pobjedu u prijateljskom meču.