Home » Košarkaši BiH ”razbili” Slovačku u gostima

Košarkaši BiH ”razbili” Slovačku u gostima

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovina nastavila je predkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo utakmicom sa Slovačkom u gostima. Zmajevi su slavili ubjedljivu pobjedu, a konačan rezultat bio je 74:92.
Bila je to najbolja utakmica bh. nacionalnog tima, ne samo u aktuelnim kvalifikacijama već i u mnogo ozbiljnijem periodu. Sve je funkcionisalo besprijekorno, proigrali su i reprezentativci koji dosad nisu imali važnu ulogu u igri tima Duška Vujoševića.

Već od samog početka vidjelo se da je bh. ekipa danas zrela za pobjedu. Važnost meča kao da je Zmajevima dala motiv više pa je prednost rasla da bi pobjednik bio poznat već krajem trećeg perioda igre kada je bh. tim poveo sa više od dvadeset poena razlike.

Prvi period Zmajevi su okončali sa čak 30 ubačenih poena dok je rival postigao osam manje, na veliki odmor bh. tim otišao je uz deset poena viška, 45:55.
Slovaci jesu pokušavali u nastavku, bili su borbeni, ali ništa osim pobjede bh. reprezentacije u takvom odnosu snaga jednostavno nije bila opcija. Uz ovakvu predstavu Vujoševićevih izabranika, večeras bi ”pale” i mnogo snažnije ekipe od Slovačke. Treća četvrtina za pamćenje, nismo se toga nagledali prateći reprezentaciju svih ovih godina.
I u četvrtom periodu rutinska kontrola meča i lagano privođenje kraju za sigurnu, ubjedljivu, sjajnu pobjedu i dašak optimizma uoči odlučujućih 40 minuta u posljednjem kolu predkvalifikacija. Treba reći da je prvo ime i ovog meča bio Džanan Musa s ubačenih 28 poena.

Ovom pobjedom, reprezentacija Bosne i Hercegovine zadržala je šanse za plasman u naredni krug kvalifikacija za svjetsku smotru najboljih nacionalnih timova. No, za taj uspjeh bit će im potrebna pobjeda u posljednjem kolu protiv Armenije u gostima.
Ovaj meč na rasporedu je u subotu od 18 sati.