Home » Čelik u sudijskom vremenu ostao bez pobjede protiv Širokog Brijega

Čelik u sudijskom vremenu ostao bez pobjede protiv Širokog Brijega

Čelik je u 14. kolu Premijer lige na Bilinom polju dočekao Široki Brijeg, a na kraju je domaći tim ostao bez pobjede u nadoknadi. Završeno je 1:1

Već u prvom poluvremenu vidjeli smo dopadljivu utakmicu sa dosta šansi. Nekon nekoliko poluprilika u 14. minuti Široki prvi prijeti. Dobro je šutirao Čabraja, ali je Ružić siguran na golu Čelika.

Uzvratili su domaći šest minuta kasnije sa dva šuta u jednom napadu. Prvo udarac Dedića sjajno brani Bilobrk, a zatim zaustavlja i nešto slabiji pokušaj Grahovca.

U 30. minuti nova dobra šansa za Široki. Lijepu akciju atraktivno pokušava završiti Bagarić. Pokušaj petom hvata Ružića i propada nova šansa za goste.

Sedam minuta kasnije najbolja šansa za goste u prvom poluvremenu. Eliomar se našao sam na 11 metara od gola Čelika, ali neometan loptu šalje preko gola.

Kazna za promašaj stigla je već u narednom napadu. Nakon akcije po lijevoj strani lopta dolazi do Grahovca, ovaj nesebično dodaje do Anela Dedića koji preciznim udarcem sa 18 metara loptu šalje iza leđa golmana gostiju za prednost od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi izdvojiti opasnost pred golom Širokog nakon kornera Jamaka, ali je Bilobrk spasio svoj gol, a na drugoj strani Čabraja iz dobre situacije loptu šalje pored gola.

Na odmor se otišlo vodstvom Čelika od 1:0, a trener gostiju Goce Sedloski od prve minute nastavka pokušava promijeniti nešto u igru svog tima i umjesto Eliomara i Begonje uvodi Jurića i Kvesića.

Krenuo je Široki ofanzivnije prema golu Čelika. Stvarali su šanse, pokušavo je prvo Čabraja iz slobodnjaka preko gola, a zatim u 60. minuti Bagarić glavom šutira, a Ružić sjajno brani.

U 65. minuti Čabraja je još jednom isprobao šut, ovog puta udarac mu odlazi tik preko gola, da bi na drugoj strani Ševko Okić imao zicer u 67. minuti, ali nije pogodio.

Nova šansa za goste viđena je u 70. minuti. Kvesićev udarac sjajno brani Ružić, a zatim se igra malo umirila, sve do 79. minute kada je Bagarić u šansi. Došao je napadač gostiju do lopte nakon greške Ružića, a zatim je loptu umjesto u prazan gol poslao u spoljni dio mreže i propala je velika šansa.

Do kraja je Široki ipak izjednačio. U drugoj minuti nadoknade Bernardo Matić pogađa za konačan rezultat meča od 1:1.