Home » Čelik golom Ševke Okića savladao Radnik i vratio se u gornji dio tabele

Čelik golom Ševke Okića savladao Radnik i vratio se u gornji dio tabele

Čelik je u 16. kolu Premijer lige BiH ugostio Radnik iz Bijeljine, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Radnik je bio konkretniji tim u prvom poluvremenu, a veliku šansu da povedu imali su u devetoj minuti. Nakon greške odbrane Čelika u 9. minuti Irfan Hadžić izlazi sam pred golmana Ružića koji međutim fantastično brani njegov udarac i spašava svoj tim.

Čelik je iz prve šanse stigao do vodstva. Igrao se 21. minut kada je Ševko Okić sjajnim šutem sa vrha kaznenog prostora donio prednost domaćem tim od 1:0.

Imao je Čelik u 33. minuti još jednu šansu. Okić je dobro napravio sve, ubacio je za Jurinu, ali Isić izbacuje loptu ispred napadača domaćeg tima.

Radnik je imao posjed lopte. Međutim, to im nije previše pomoglo i nisu uspijevali da stvore pravu šansu pred golom Čelika i na odmor se otišlo vodstvom domaćih od 1:0.

Čelik je odlično ušao u drugo poluvrijeme. Dedić je u 48. minuti iz dobre šanse šutirao preko gola, da bi tri minute kasnije Jurina pogodio stativu nakon odličnog udarca. Jamak je potom isprobao svoj šut, ali promjene rezultata nije bilo.

Imao je u 69. minuti Okić novu šansu, ali je iz dobre pozicije šutirao preko gola. Peco je tek u 75. minuti prijetio za Radnik,  ali gosti nisu ništa napravili u fazi napada.