Home » BH Telecom Premijer liga: Čelik poražen od Zrinjskog, novi šok na Tušnju

BH Telecom Premijer liga: Čelik poražen od Zrinjskog, novi šok na Tušnju

Aktuelni šampion BiH Zrinjski ubilježio je šestu pobjedu ove sezone, Pod Bijelim brijegom savladan je Čelik s 5:2. Bila je to utakmica sa šokantnim početkom, u kojoj je domaćin već nakon četiri minuta igre gubio s 0:2. Mahmutović je pogodio u prvoj, a Kouadio u četvrtoj minuti za Čelik.

I to je bilo sve od čete Kemala Hafizovića. Uslijedio je pravi uragan domaćina, koji je za 15 minuta potpuno okrenuo rezultat.

Katanec (6.), Bilbija (15.) i Jović (19.) pogodili su ekspresni preokret i vodstvo Zrinjskog 3:2.

U 31. minutu Filipović je zabio četvrti gol za domaće, a Todorvoić je u 69. minutu postavio konačnih 5:2.

Sloboda je doživjela novi šok pod vodstvom Vlade Jagodića. Na Tušnju je večeras slavio GOŠK. Gol odluke postigao je Mile Pehar u 23. minutu utakmice.

Bio je to Slobodi četvrti poraz u prvih sedam kola ove sezone. Sloboda ni u trećoj utakmici na Tušnju ove sezone nije uspjela postići gol i doživjela je treći poraz, zbog čega je publika tražila ostavku trenera Jagodića.

Zrinjski je učvrstio svoju lidersku poziciju sa 18 bodova, pet više od prvih pratilaca, dok je Sloboda ostala prikovana u donjem dijeli tabele s pet bodova. Manje imaju samo Čelik (4) i Vitez (1).

U nedjelju su na programu još tri utakmice, Krupa – Mladost (16.00), Radnik – Željezničar (16,30) i Široki – Borac (20,00).